Był pomysł, jest… MARATON SIATKARSKI!

24 godziny piłki siatkowej non stop – tylko dla Natalki. 10 i 11 lutego w Sadownem charytatywnie zagra dla niej 16 zespołów siatkarskich. I my otwórzmy swoje serca i udzielmy jej wsparcia!

Jak podają uczestnicy akcji, udział każdej z drużyn w maratonie to tylko krótka chwila, która może stać się wielkim szczęściem małej dziewczynki. Z tego powodu siatkarze bez zastanowienia decydowali się na propozycję przyjazdu do Sadownego w drugi weekend lutego.

A Maraton?

Głównym jego inicjatorem jest Klub Sportowy „WICHER” Sadowne, którego zawodnicy wpadli na pomysł, zresztą nie pierwszy raz, aby charytatywnie udzielić wsparcia chorej na mukowiscydozę 10-letniej sadowiance – Natalce Subda. Tak zrodził się też pomysł 24-godzinnego Maratonu Siatkarskiego. Termin – 10-11 lutego 2018 roku, miejsce – Gminna Hala Sportowa w Sadownem.

Od pomysłu do jego realizacji…

Na hasło: „GRAMY DLA NATALKI – 24-godzinny maraton siatkarski”, wysłane w Polskę przez WICHER, do akcji natychmiast przystąpiło 16 zaprzyjaźnionych zespołów siatkarskich, głównie amatorskich.  Większość z nich od kilkunastu lat bierze udział w rozgrywkach Ligi Piłki Siatkowej Amatorów w Ostrowi Mazowieckiej (obecnie pod nazwą sponsora tytularnego: Bank Spółdzielczy Liga Siatkarzy Amatorów) organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej.

ABSOLUTNIE CHARYTATYWNY!

To podkreślają Organizatorzy Maratonu Siatkarskiego. Całe wpisowe od zaproszonych drużyn, datki widzów oraz wpływy z licytacji siatkarskich gadżetów, jakie będą pozyskane, w całości zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów rehabilitacji Natalki!

Poznajmy Natalkę, bohaterkę akcji!

Natalka Subda mieszka w Sadownem, ma 10 lat. Od urodzenia choruje na nieuleczalną, genetyczną chorobę – mukowiscydozę. Choroba charakteryzuje się częstymi stanami zapalnymi oskrzeli i płuc oraz niewydolnością enzymatyczną trzustki z zaburzeniami trawienia i wchłaniania. Natalka wymaga stałego i kompleksowego leczenia. Kilkakrotnie w ciągu dnia musi mieć inhalacje i drenaż klatki piersiowej. Ponadto przed każdym posiłkiem dostaje enzymy trawienne, bez których jej organizm nie strawiłby jedzenia. Dieta musi być wysokokaloryczna i bogatobiałkowa. W leczeniu niezbędne są także witaminy, odżywki i preparaty mukolityczne. Do codziennej fizykoterapii potrzebny jest także specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny. Oczywiście nie trzeba tu dodawać, że to wszystko dużo kosztuje.

To tyle na razie o tej akcji!

Zapraszamy wszystkich Państwa do Sadownego 10 i 11 lutego na to Wielkie Wydarzenie Sportowe!

Wielkie, a może raczej… dłuuugie. Granie rozpocznie się w sobotę 10 lutego o godz. 18.00, a zakończy się w niedzielę 11 lutego – również o godz. 18.00.

Organizatorzy liczą na wsparcie mieszkańców Gminy Sadowne i nie tylko, środowiska siatkarskiego, miłośników piłki siatkowej, ale też wszystkich ludzi… o „wielkim sercu”.