VIII Retro Moto Show w Sadownem za nami

7 sierpnia 2022 roku w Sadownem odbyło się VIII Retro Moto Show.

Ósmy już zlot pojazdów zabytkowych, jak co roku odbył się na placu targowym w Sadownem. Organizatorami imprezy są: Gmina Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem. Patronat nad nią każdego roku obejmuje Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran. Pomysłodawcą i prowadzącym imprezę jak co roku jest p. Tomasz Gałązka.

Sadowieńskie Retro Moto Show jest coraz bardziej znane, a liczba jego uczestników z roku na rok zwiększa się. W niedzielę odnotowano największą liczbę przybyłych pojazdów od ośmiu lat. Ich liczba to około 200 klasyków. Po otwarciu Zlotu komisyjnie dokonano oceny pojazdów w poszczególnych jego kategoriach. Odbył się też konkurs wiedzy
motoryzacyjnej dla dzieci , oczywiście z nagrodami, które w imieniu Organizatorów wręczała p. Ewa Piórkowska z Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem.

O godz. 12.15 pojazdy ruszyły w korowód ulicami Sadownego, a po ich powrocie wręczono wyróżnionym statuetki VIII-go Zlotu. Nagrody wręczył Zastępca Wójta Gminy Sadowne p. Marcin Gręda.

Oto zwycięscy w poszczególnych kategoriach:

– Najstarszy pojazd Zlotu – WFM z 1956 r. – wł. Mateusz Góral

– Auto Zlotu – Daf 44 z 1966 r. – wł. Sławomir Rostek

– Motocykl Zlotu – SHL Gazela z 1968 r. – wł. Mirosław Woźnica

– Postać Zlotu – Marian Jóźwik

– Kolekcjoner Zlotu – Jarosław Góral – 26 pojazdów uczestniczących w Zlocie

– Klasyk Gminy – Ursus C 328 z 1966 r. – wł. Grzegorz Zwierzyński

– Traktor Zlotu – Ursus C 325 z 1962 – wł. Zdzisław Łaniewski

–  Mistrz wolnej jazdy – Jakub Bujniak

Wyróżnienia:

– WFM z 1962 r. – wł. Jakub Bujniak

– Fiat 124 spider z 1979 r. – wł. Piotr Karwacki

–  Camaro z 1973 r. – wł. Michał Paderewski

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom Zlotu i już teraz zapraszają na kolejny, który odbędzie się za rok w Sadownem. Szczególne podziękowania kierują też do druhów z OSP Wilczogęby, którzy brali udział w przygotowaniu i zabezpieczeniu tegorocznego Zlotu.